Pouwels - Frezarki do schodów


POUWELS – półautomatyczne i automatyczne  maszyny z serii DEF wypełniają  lukę pomiędzy elektronarzędziami, a maszynami sterowanymi numerycznie. Co ważne, przeciętny producent schodów może sobie pozwolić na jej zakup,gdyż zaoferowano bardzo atrakcyjny poziom cenowy.

DEF 100 to podstawowy model, który wyróżnia się prostą budową, a przez to również nieskomplikowaną obsługą (jest sterowany ręcznie). Podstawę maszyny stanowi frezarka szybkoobrotowa, z płynną regulacją prędkości obrotowej od 1500 do 18 tys. obrotów na minutę. Przesuw można ustawić w różnych osiach – w zależności od potrzeby odbywa się w kierunkach X, Y, Z.

W standardowej wersji zamontowano silnik o mocy 4 kW. DEF 100 jest zaopatrzony w rzutnik laserowy, który precyzyjnie pokazuje, w którym miejscu powinien być wykonany frez. Można frezować policzki drewna o długości trzech metrów.

Maszyna jest przydatna nie tylko przy produkcji schodów. Równie dobrze może być wykorzystywana jako kopiarka. Ma automatyczny kopiał, który pozwala wykonywać także inne elementy, takie jak: drzwiczki frontowe czy tralki.
W serii DEF dostępne są modele 250, 500, 500A i sterowane numerycznie centrum obróbcze 1200 TRIAXO. Wyższe wersje wzbogacono o dodatkowe funkcje, które jeszcze bardziej usprawniają proces produkcji schodów.

VIDEOInfo / Maszyny nowe / Maszyny używane / Oprzyrządowanie i narzędzia / Serwis / Kontakt

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009. Projekt i wykonanie Artneo.pl